REZIDENCE pod zámkem je projekt rozvoje nemovitosti. Patří do naší oblíbené kategorie nemovitostí v problémech, kdy vyhledáváme objekty ve špatném technickém či provozním stavu, ale zároveň s velkým potenciálem rozvoje. Objekt byl zakoupen v polovině roku 2021 a následně bylo rozhodnuto o jeho kompletní rekonstrukci. 

Aktualizace duben 2023

Během zimy 2022-23 jsme vypracovali studii proveditelnosti na tento projekt. Součástí studie byla také finanční analýza, která jednoznačně ukázala další směřování projektu. Parciální zprovoznění objektu vyšlo tak nevýhodně, že jsme se na základě těchto výsledků rozhodli změnit náš obvyklý koncept a přistoupit rovnou k celkové rekonstrukci objektu.

Aktuální kroky
V projektu REZIDENCE pod zámkem se nyní zaměřujeme na dokončení příprav rekonstrukce a přebudování na rezidenční bydlení. Probíhá tedy dokončování studie a projektové dokumentace. Na jaře 2024 plánujeme začít připravovat stavbu a následně ji realizovat.

REZIDENCE pod zámkem byla zařazena do konceptu 100+ v lokalitě Fulnecka.


 

Spoluprací našeho týmu se zástupci města, památkářů a s architektonickým studiem ARCHIX vznikl nový koncept využití budovy. Nemovitost bude postupně přebudována na dům s nájemními bytovými jednotkami  – vznikne tímto nová náplň a tedy i nový název REZIDENCE  pod zámkem.  Bude vytvořeno 20-22 jednotek s dispozičním řešením 2+kk a 3+kk. Vedle bytových jednotek vzniknou také menší prostory pro komerci, dojde k úpravám parteru budovy a parkování za budovou.

Na základě námi provedené studie využitelnosti objektu a komunikace s městem se tento koncept nájemního bydlení jeví pro tuto klidnou lokalitu města jako nejvhodnější. Objekt leží v docházkové vzdálenosti od centra města Fulnek, v sousedství základní školy a proto jsme volili opravdu klidové pojetí rezidenčního bydlení. V lokalitě je o tento druh bydlení značný zájem i vzhledem k tomu, že se ve Fulneku a blízkém okolí mají realizovat podnikatelské záměry doprovázené  nárůstem zaměstnanosti.  Díky tomu se zvyšuje potřeba ubytování především kvalifikovaného personálu středního a vyššího managementu či výzkumných pracovníků, i proto je koncept nájemního bydlení vyššího standardu v této lokalitě žádoucí.

Navíc daný koncept  zapadá do synergií našich investice v lokalitě města Fulnek, kde vlastníme rozsáhlý multifunkční areál TOVÁRNA Fulnek, generující též potřebu bydlení pro pracovníky firem působící v prostorách areálu.

Původní stav budovy a jejích interiérů při koupi nemovitosti (zima 2021)

Historické fotografie z 19. století