Na jaře 2021 jsme dokončili  akvizici bývalého Hotelu Zlatý kříž, který dlouhá léta chátral. Projekt patří do naší oblíbené kategorie nemovitostí v problémech, kdy vyhledáváme objekty ve špatném technickém či provozním stavu, ale zároveň s velkým potenciálem rozvoje.

Spoluprací našeho týmu se zástupci města, památkářů a s architektonickým studiem ARCHIX vznikl nový koncept využití budovy. Nemovitost bude postupně přebudována na dům s nájemními bytovými jednotkami  – vznikne tímto nová náplň a tedy i nový název REZIDENCE  pod zámkem.  Bude vytvořeno 20-22 jednotek s dispozičním řešením 2+kk a 3+kk. Vedle bytových jednotek vzniknou také menší prostory pro komerci, dojde k úpravám parteru budovy a parkování za budovou.

Na základě námi provedené studie využitelnosti objektu a komunikace s městem se tento koncept nájemního bydlení jeví pro tuto klidnou lokalitu města jako nejvhodnější. Objekt leží v docházkové vzdálenosti od centra města Fulnek, v sousedství základní školy a proto jsme volili opravdu klidové pojetí rezidenčního bydlení. V lokalitě je o tento druh bydlení značný zájem i vzhledem k tomu, že se ve Fulneku a blízkém okolí mají realizovat podnikatelské záměry doprovázené  nárůstem zaměstnanosti.  Díky tomu se zvyšuje potřeba ubytování především kvalifikovaného personálu středního a vyššího managementu či výzkumných pracovníků, i proto je koncept nájemního bydlení vyššího standardu v této lokalitě žádoucí.

Navíc daný koncept  zapadá do synergií našich investice v lokalitě města Fulnek, kde vlastníme rozsáhlý multifunkční areál TOVÁRNA Fulne, generující též potřebu bydlení pro pracovníky firem působící v prostorách areálu.

Etapy projektu

Postupujeme zde pro naše projekty obvyklým způsobem, koupě nemovitosti s odkladem platby kupní ceny pro získání času na podrobný průzkum a přípravu projektu. 

Ihned po koupi následuje fáze stabilizace a poté navazuje fáze celkového rozvoje nemovitosti s využitím jejího maximálního potenciálu. Tento postup se nám v předcházejících projektech osvědčil a proto jsme ho zvolili i v tomto případě. 

Původní stav budovy a jejích interiérů při koupi nemovitosti (zima 2021)

Historické fotografie z 19. století