100+ bytových jednotek na Fulnecku

11. 5. 2023

V rámci naší moravské pobočky se soustředíme na rozvoj firemních a nemovitostních projektů. Představme nyní naši dlouhodobou strategii a navazující cíle společnosti v oblasti rezidenčního bydlení v lokalitě Fulnecka, které náš tým postupně realizuje. Jsou to důležité informace pro stávající i budoucí investory, kterým postupně plány a cíle představujeme.

Proč rezidenční bydlení?

Rezidenční bydlení (rozumějte nájemní bytové jednotky) se již stalo stabilním pilířem v našem nemovitostním portfoliu. Tento druh využití budov má pro nás synergický efekt nejen v rámci našich firemních projektů, ale také těch nemovitostních, jak jsme např. psali v tomto článku o TOVÁRNĚ Fulnek. 

Vysoké výnosy

Vysoké výnosy při nákupu bytových jednotek určených k pronájmu jsou již delší dobu utopií. Je běžné, zj. ve větších městech, že výnosy nepřesahují 3 %, často se naopak blíží nule a ztěží tak pokryjí pořizovací náklady na byt. 

Pokud chceme dosahovat vyšších výnosů i přes 5 či dokonce 8 %, je potřeba k získávání jednotek přistupovat jinak, chytřeji.

My se soustředíme na vyhledávání zajímavých objektů s potenciálem dalšího rozvoje v našich lokalitách zájmu, tyto nemovitosti v první fázi ekonomicky stabilizujeme např. rychlým zprovozněním a pronájmem, následuje případná rekonstrukce či další rozvoj. 

Díky tomuto přístupu nemovitosti velmi rychle a stabilně začínají vydělávat a dosahují zajímavých výnosů, kterých bychom nákupem hotových bytových jednotek nedosáhli. 

Naše střednědobé cíle 100+

Dlouhodobě je u nás prioritou upřednostňování vlastnického developmentu a na to navazují i následující cíle:

  • během následujících 3 – 4 let plánujeme na Fulnecku vlastnit a provozovat více než 100 nájemních bytových jednotek tzn. “100+”,
  • v odhadované celkové hodnotě více než 200 mil. Kč,
  • očekáváme čistý výnos celkového portfolia rezidenčního bydlení přesahující 8 % p.a.