Přes 30 % dluhopisové emise prodáno

7. 9. 2020

Na jaře letošního roku jsme avizovali začátek prodeje našich nemovitostních dluhopisů. I přesto, že se nám sešla emise s koronavirem, daří se nám emisi prodávat. Dle dat ke konci července, je prodáno přes 30 % dluhopisů z celkové emise 24,5 mil. Kč, a to považujeme v této době za úspěch.

Proč?  Koronavirus prostě na nějaký čas zastavil business, který se ovšem celkem rychle oklepal a nyní se mu daří.

Druhým důvodem je naše rozhodnutí netlačit na pilu a prodávat emisi postupně, jen prostřednictvím našich vybraných obchodních partnerů. Na emisi nemířila žádná další významná podpora prodeje ani reklamní aktivita.  Neprodáváme přes žádné online portály, které se obdobným emisím věnují.

A čím je naše dluhopisová emise zajímavá?

S výnosem 7,1 % p.a. v kombinaci s kvalitním zajištění a nízkým konzervativním rizikem patří mezi velmi zajímavé dluhopisy na trhu. Zajištění je tvořeno ručením mateřské společnosti a fyzické osoby.

K čemu tuto dluhopisovou emisi používáme?

Je určena k financování rozvoje vlastních nemovitostních projektů, které provozujeme a připravujeme jejich další rozvoj, např. dostavby, přístavby, rekonstrukce atp. Celková hodnota těchto nemovitostí po jejich dokončení bude dosahovat cca 90 mil. Kč. Více o dluhopisové emisi se dočtete na této stránce.