Vydání dluhopisové emise

1. 6. 2020

Jaro 2020 Česku přineslo velkou změnu v podobě koronaviru, uzavřely se hranice, některé firmy dočasně uzavřely své provozy. I přes omezení obchodování jsme se rozhodli naše projekty neodkládat a pracovat na nich. Jedna z důležitých aktivit k tomu, aby se projekty dále posouvaly, je jejich financování. Proto jsme neodložili vydání našich dluhopisové emise, kterou jsme připravovali několik měsíců.

Cíl emise dluhopisů

Cílem je získat kapitál pro realizaci rozvojových projektů v rámci vlastních provozovaných nemovitostí. Jejich seznam najděte zde. Celková hodnota dokončených nemovitostí bude přesahovat 90 mil. Kč. Do jednotlivých etap rozvoje nemovitostí vždy investujeme minimálně 20 % z vlastních finančních zdrojů. Nemovitosti jsou umístěny strategiky, cca 10 km severně od Prahy.

Zajištění dluhopisů – bezpečná investice do nájemních nemovitostí

Jedná se o zajištěnou dluhopisovou emisi s pevným úrokem na dobu trvání 3 let s konečnou splatností k 31. březnu 2023. Zajištění je provedeno ručitelským prohlášením mateřské společnosti, která vlastní aktiva přesahující hodnotu 150 mil. Kč a fyzickou osobou, jednatelem emitenta.

Celkově upisujeme emise v hodnotě 24,5 mil. Kč. Celkem vydáváme 245 dluhopisů ve jmenovité hodnotě 100 000 Kč.

I přes diverzifikaci rizika umíme nabídnout zajímavé zhodnocení 7,1 % p.a.

Kde dluhopisy objednat?

Emise byla vydána v březnu 2020, nyní na konci května, jde do prodeje. Objednat jednotlivé dluhopisy lze přímo u nás, nebo našich obchodních partnerů, kteří prodávají investiční příležitosti.

Dluhopisová emise VCI 24,5 mil nemovitosti – prezentační list