Nový život pro objekt s historií ve Fulneku

8. 7. 2020

V našem nemovitostním portfoliu máme novinku. Koupili jsme krásnou historickou budovu bývalé továrny RETEX ve Fulneku na Moravě. Jedná se o rozsáhlý areál s celkovou plochou pozemků více než 19 tis. m2, třemi skupinami budov o podlahové ploše 14,6 tis. m2. Tento projekt tak svou rozlohou patří k největším v našem portfoliu. Celý areál posledních 10 let chátral a využívala se jen velmi malá část (méně než 20 % areálu).

Plány revitalizace továrny se již připravují

Tento projekt je zcela v souladu s naší strategií, kdy se snažíme starým místům, tzv. browfieldům, navracet život. Během následujících 5 let projde území rekonstrukcí a vznikne multifunkční areál se sklady, kancelářemi i malou komercí s respektem k historii areálu. Dále zde plánujeme umístit energocentrum pro výrobu elektřiny spalováním biomasy. Prostor vznikne také pro vývojové firmy a jinou drobnou výrobu.

Skvělá dostupnost areálu Fulnek

Celý areál je velmi dobře dostupný od dálnice pro veškerou dopravu, zároveň je umístěn v blízkosti centra města Fulnek, strategicky se tedy jedná o výjimečnou stavbu. Navíc je v blízkosti naplánována masivní zástavba rodinných domů, jejichž obyvatelům může areál sloužit jako pracovní nebo podnikatelská příležitost.

Architektura v duchu průmyslové revoluce

Při úvahách o akvizici nás areál upoutal nejen svou polohou, ale zejména svou typickou architekturou poloviny 19. století. Tovární haly jsou postaveny z charakteristických červených cihel a jsou velmi zachovalé. Jsou zapsané v registru chráněných památek, toto místo má svého génia loci.

Finacování projektu a jeho rozvoje je zajištěno

Financování projektu je již také zajištěno. Vyjednali jsme financování od banky a již byl schválen rámec i pro další rozvoj a rekonstrukci areálu v celkové výši cca 25 mil. Kč, a to jen v první etapě.