Aktuálně z Fulneku: dokončení dvou akvizic a dění v TOVÁRNĚ Fulnek

26. 5. 2022

V průběhu května se podařilo dokončit akvizici dvou nemovitostí ve městě Fulnek. 

První je činžovní dům v ulici Fučíkova v samém historickém centru města Fulnek. V tomto případě se jedná o objekt s nájemními bytovými jednotkami a komerčním prostorem v parteru, které plánujeme zachovat.

Proces samotné akvizice se bohužel protáhl na dlouhé měsíce, a to díky komplikovaným právním vztahům. O to víc nás dokončení akvizice těší. V květnu jsme si objekt od původního majitele převzali. V návaznosti jsme nastartovali náš klasický postup, a to je nejprve provozní a ekonomická stabilizace nemovitosti a zároveň s tím spojená příprava studie dalšího rozvoje nemovitosti. 

Druhou nemovitostí je rozsáhlejší rodinný dům v ulici Wolkerova, o kterém jsme psali v nedávném článku. Tento dům plánujeme zrekonstruovat a přebudovat na bytový dům se 3-4 nájemními jednotkami. Aktuálně objekt vnímáme jako mikro projekt. Objekt nám zapadá do lokálního portfolia nemovitostí. V budoucnu zde vzniknou nadstandardní nájemní bytové jednotky, které plánujeme pronajímat náročnějším zájemcům v lokalitě. 

Oba objekty jsou již zapsané v Katastru nemovitostí. U obou nemovitostí se těšíme na dokončení jejich stabilizace a hlavně přípravu dalšího rozvoje. 

V rámci areálu TOVÁRNY Fulnek aktuálně běží projektové práce na přípravě celkové rekonstrukce betonových hal, kdy se počítá s celkovou rekonstrukcí obvodového pláště, úpravou vnitřních prostor, rekonstrukcí střech a osazením FVE na celkové ploše cca 1 500 m2. Dále s tím bude spojena i úprava parteru všech tří hal, a to i navazujícího oplocení a parteru v ulici 1. máje. Snad se podaří v letošním roce získat stavební povolení, abychom na jaře roku 2023 mohli provést stavební úpravy.