Projekt recyklace bavlny je v plném proudu

30. 6. 2022

Začátkem letošního roku jsme zveřejnili informaci o našem novém firemním projektu recyklace bavlny. Podstatou je recyklace odpadního textilního materiálu, jeho zpracování a očištění, následné nastříhání na vhodnou velikost a zabalení. Výsledkem jsou balíky vypraných hadrů vhodných pro čištění, omývání a utírání různých ploch, zejména v průmyslu, výrobě, servisech atd.

Pilotní ověření výroby

Od začátku roku projekt postupně získává na dynamice. Pilotní výrobou cca 100 tun jsme si ověřili celkový výrobní proces, od parametrů kvality vstupního materiálu, balení výrobků, výkon produkce až po distribuci finálních výrobků.

Přechod na kontinuální výrobu plánujeme na druhou polovinu léta. Nyní jsme během dvou měsíců vyprodukovali cca 50 tun hotových hadrů měsíčně a toto číslo plánujeme postupně navyšovat. První desítky palet kvalitních hadrů na čištění již doputovaly ke svým zákazníkům, kteří nám dali kvalifikovanou zpětnou vazbu. 

Pro zpracování hadrů využíváme vlastní prostory v naší TOVÁRNĚ Fulnek. Projekt recyklace bavlny tak nachází synergie nejen s tímto nemovitostním projektem, ale je také vhodně umístěn i do lokality s tradicí textilní výroby – areál TOVÁRNY Fulnek vlastnila společnost RETEX, přední český textilní výrobce.

Čekají nás nové výzvy

V současné době se obchodně soustředíme na uspokojení poptávky ze strany již zavedených odběratelů, kteří byli zvyklí odebírat od původního výrobce, ladíme distribuční cesty a celkové nastavení logistiky. Do hledání nových obchodních partnerů se pustíme během prázdnin..

Do projektu HADRY-NA-ČIŠTĚNÍ.CZ vkládáme velká očekávání. Jedná se o jednu z velmi efektivních  investic v našem portfoliu s rychlou návratností. Zároveň velmi dobře zapadá do naší strategie, kdy se zaměřujeme na projekty z oblasti recyklace.

Navíc je výsledný produkt velmi dobře definovaný, etablovaný na trhu a má daného koncového zákazníka. Díky tomu očekáváme rychlý rozjezd projektu na plnou kapacitu.