Odry Slunečná – brzy bude oficiálně naše

12. 11. 2021

Před několika dny jsme dokončili akvizici bytového domu Odry Slunečná, kdy došlo k podpisu smluvní dokumentace. Nyní se objekt převádí v katastru nemovitostí.

Akvizice byla časově náročnější než obvykle. V dnešní době odhadci, banky a další zainsteresované strany často nefungují v obvyklých termínech, na které jsme zvyklí, a celý proces akvizice se tak prodlužuje o dlouhé měsíce.

Nový způsob financování

Pro urychlení celé transakce jsme nakonec přistoupili k přechodnému financování tohoto projektu přes crowfounding, moderní platformu pro financování firemních projektů od soukromých osob.

Tato akvizice tak byla naším prvním projektem kompletně financovaným tímto moderním dynamickým způsobem.

Drobní střadatelé s námi mohou nově také investovat

Naším cílem posledního období bylo otevřít i drobným investorům možnost investovat do našich projektů. I proto se jeví crowfounding jako ideální způsob, který nám skýtá rychlé financování a pro investory zajímavý výnos v krátkém časovém horizontu.

Náš projekt si vybralo 211 investorů, kteří upsali téměř 7,15 mil. Kč za velmi krátkou dobu, a to za pouhou 1 hodinu a 40 minut! Jsme rádi, že byl projekt Odry Slunečná tak úspěšný při financování. I proto do budoucna chystáme další možnosti investování i pro tyto drobné investory.

O nemovitosti Odry Slunečná

Jedná se o činžovní dům s historickou hodnotou ve městě Odry na severní Moravě, v lokalitě naší působnosti. 

V našem portfoliu nemovitostí zaujímá místo objektu určeného k nájemnímu bydlení se šesti nájemními bytovými jednotkami o dispozicích 2+1 a 3+1. 

Tento projekt přirozeně navazuje na náš dlouhodobý záměr provozovat v lokalitě Odry – Fulnek nájemní bydlení. V dosahu je několik výrobních podniků a velká poptávka právě po nájemním bydlení. Do budoucna tedy plánujeme, že objekt zůstane v našem portfoliu jako dlouhodobě provozovaná nemovitost.

V následujících měsících dokončíme drobné úpravy a začneme připravovat další rozvoj budovy. 

Více o historii objektu jsme psali v našem dřívějším článku.