Nová pobočka Morava a Slezko, investičně zajímavá lokalita

18. 1. 2021

Dlouhá léta působíme v lokalitě středních Čech a okolí Prahy. V rámci růstu firmy jsme v minulých letech mapovali další zajímavé lokality po celé ČR. Připravili jsme interní analýzu, kde jsme i severní Moravu vyhodnotili jako jednu z velmi zajímavých a prorůstových lokalit. V minulém roce jsme využili zajímavé akviziční příležitosti na Moravě. S prvním projektem je hned naše největší akvizice r. 2020, TOVÁRNA bývalého RETEXu ve městě FULNEK. 

Máme ve zvyku využívat potenciál synergií našeho portfolia. I proto jsou smysluplným vyústěním další akvizice ve stejné lokalitě. Těmito projekty postupně budujeme základy naší nové pobočky. Pobočka má sídlo přímo v rozsáhlých prostorách TOVÁRNY Fulnek. Odtud nově řídíme všechny aktivity na Moravě. 

Díky tomuto kroku budeme blíž všem našim moravským obchodním partnerům. 

Pobočka Morava již získává jasné kontury. Vzniká realizační tým s kompletním zázemím. Nesmírnou výhodou místních profesionálů je znalost lokality, zajímavé kontakty na místní realizační firmy (např. stavební, projektantské inženýringu atd.) a v neposlední řadě i příjemná motivace efektivně rozvíjet lokální projekty.

Již nyní moravský tým připravuje nové akvizice za cca 115 mil. Kč. Navíc pracuje na rozvoji projektu TOVÁRNA Fulnek, rekonstrukci a přebudování bývalého hotelu Zlatý kříž, který bude nově využíván pro účely nájemního bydlení. Již jsou vytvořeny nové architektonické studie, ale o tomto projektu vás budeme informovat v samostatném článku. 

Očekáváme, že na Moravě vybudujeme tým 3-5 klíčových pracovníků. Do dvou až tří let bude pobočka spravovat nemovitostí portfolio v hodnotě cca 300 mil. Kč.

Moravu prostě považujeme za lokalitu, kde projekty nabízejí velký potenciál růstu.