Kupujeme pilu a společnost zpracovávající dřevo

31. 10. 2022

Proč zrovna pila a zpracovatel dřeva?

Současnou energetickou situaci vidíme jako potenciál. Poptávka po alternativních zdrojích energie enormně stoupá. Zajištění stabilních dodávek se pro každou firmu i domácnost stává esenciální.

Poptávka automaticky stoupá také po dřevních briketách a peletách, trh ale stabilně rostl i před současnou energetickou situací. V dnešní době vysokých cen elektřiny a plynu je tento sortiment o to více zajímavou alternativou. To je hlavní důvod pro koupi zpracovatele dřeva. Díky současné akvizici pily se nám podaří získat stabilní zázemí pro dodávku piliny pro výrobu briket a pelet, ale o tom až ve druhé části článku. Pila má uzavřený dlouhodobý kontrakt s výhodnou cenou za dodávky dřeva. Výhodou tedy bude stabilní zajištění vstupních surovin pro výrobu zmiňovaných produktů.

Výhodou této akvizice je koupě zavedené firmy jako celku s technologiemi a kvalifikovaným personálem, včetně provozního areálu.  Další výhodou je navázání přímých obchodních vztahů s místními zpracovateli vstupní kulatiny a s těžaři.

Pilotní akvizice pily 

Stavíme na více než 10 letech zkušeností z oboru výroby topiv (brikety, pelety, třísky atd.). Díky těmto zkušenostem víme, že je elementární zajistit si primární zdroje suroviny přímou cestou.

Aktuálně probíhá akvizice pily a dřevozpracujícího podniku v naší oblíbené lokalitě Fulnecka na Moravě. Společnost působí na trhu dlouhá léta. Její hlavní náplní je zpracování jehličnatého a listnatého dřeva na palubky, stavební řezivo, řezivo pro krovy a dřevostavby a výroba dřevěného obalového materiálu, ale i sušeného dřeva pro stolaře. 

Rozšíření výroby

Při zpracování dřeva vzniká velké množství piliny, která nyní zůstává z velké části nevyužita. Proto se více než nabízí rozšířit výrobu právě o zmiňovaný sortiment dřevních pelet a briket a využít tak „odpadní“ pilinu na výrobu certifikovaných výrobků s přidanou hodnotou.

Jak jsme zmínili, v této oblasti máme více než 10 let zkušeností, a to nejen se samotnou výrobou, ale také s vývojem a instalací potřebné výrobní technologie. Naše know-how budeme dodávat i dalším zpracovatelům dřeva a pomáhat jim vstoupit do zajímavého odvětví zpracování primární bio masy na dřevní pelety a brikety. 

Součástí dodávky technologických celků bude poradenství, vývoj vlastních technologických komponent a následně odborná instalace. Jsme držiteli několika patentů a průmyslově chráněných známek v oblasti systémů na sušení a zpracování dřevní hmoty.