Areál HŽD s.r.o. – nová společnost

13. 11. 2022

V říjnu 2022 do naší struktury přibyla nově založená společnost Areál HŽD s.r.o., která je 100% dceřinou společností BD estate s.r.o. 

Tato nově založená společnost je určena pro správu jednoho z dalších nemovitostních  projektů na Moravě, přímo na předměstí naší oblíbené lokality města Fulnek. Hlavním účelem společnosti je koupě, rozvoj a následná správa areálu pro zpracování dřeva v Hladkých Životicích. Odtud i název – Areál Hladké Životice dřevo. Jedná se typicky o SPV, tedy účelově založenou společnost určenou pro konkrétní projekt.

Ještě v tomto roce očekáváme, že proběhne koupě celého areálu pro zpracování dřeva. Projekt bude částečně financovaný z vlastních zdrojů a částečně pomocí crowdfundingu. Hned v příštím roce se následně počítá s přefinancováním bankou. Aktuálně je plánována investice přesahující  20 mil. Kč. Do částky zahrnujeme koupi areálu a jeho částečnou rekonstrukci – především v oblasti energetických a provozních úspor. 

Areál kupujeme, jako je u nás obvyklé, s myšlenkou potenciálu dalšího rozvoje. V své druhé fázi tak překročí projekt běžnou lokální investici. Areál plánujme využít k výstavbě výrobní haly pro projekt BIOenergy, který bude zaměřen na výrobu certifikovaných dřevních briket. 

O tomto projektu jsme psali v tomto článku.