Dokončená akvizice – usedlost v obci Kozomín

15. 10. 2020

V našem portfoliu na konci září přibyla další novinka. Podařilo se koupit  již druhý projekt v obci Kozomín nedaleko obce Odolena Voda. Naše filozofie hnízdění nám začíná dávat čím dál více smysl a synergie v lokalitě vytváří další příležitosti. I když tento projekt má doposud charakter mikroprojektu, s využitím našich stávajících nemovitostí v blízkém okolí nabývá významnějších rozměrů.

Součástí aktuálně koupené nemovitosti jsou celkem 3 objekty – pro bydlení určený rozsáhlejší rodinný dům, dále pak garáž a dvoupodlažní stodola. S každým z objektů máme jiný záměr, který však bude odpovídat jeho charakteru. I tato nemovitost zapadá do naší filozofie, kdy vyhledáváme starší chátrající objekty, kterým vdechujeme nový život.

Objekt pro bydlení se bude rekonstruovat na 3-4 bytové jednotky. Po rekonstrukci budou bytové jednotky pronajímány. Dům je v tuto chvíli v neuspokojivém stavu , budeme tedy provádět kompletní rekonstrukci vč. rozvodů energií, zateplení stěn a stropů a revitalizaci interiérů.

I stodola najde nové uplatnění. V přízemí vznikne komerční prostor k pronájmu, které v obci schází. V podkroví vznikne jedna bytová jednotka také určená k pronájmu.

V neposlední řadě bude využíván i objekt garáží. Čeká ho kompletní oprava, tedy  fasáda, střecha, stěny, podlahy, rozvody energií. Prostor pak bude využíván nadále jako garáž, případně v kombinaci s dílnou či skladovým prostorem. 

Celkovou koncepci  navrhujeme spolu s architektem a vše komunikujeme s obcí. Vzhledem k tomu, že pozemek navazuje na jinou námi vlastněnou nemovitost, připravujeme koncept pro využití celého vzniklého prostoru.