Aktuálně z lokality Odolena Voda – Kozomín

16. 8. 2021

V posledních aktualitách jsme se často věnovali projektům v Moravskoslezském kraji. Čtenáři tak mohli nabít dojmu, že se v naší domovské lokalitě středních Čech “nic” neděje.

Ani tuto lokalitu však nezanedbáváme, byť mediálně věnujeme větší pozornost Moravě a Slezsku.

Příkladem aktuálního dění je projekt v obci Kozomín. Doposud se jednalo o jeden z našich mikroprojektů, který má však ambici růst. 

V tomto projektu dochází k ekonomické stabilizaci. Aktuálně jsou pronajaty dvě bytové jednotky. Třetí bytovou jednotku čeká rekonstrukce na podzim letošního roku. Na podzim také dokončíme revitalizaci venkovních prostor nemovitosti a rekonstrukci garáže a dílny, které také budeme pronajímat.

O pronájmy malometrážních bytů v této lokalitě je velký zájem, tedy předpokládáme, že si velmi rychle najde svého nájemce.

Součástí objektu Kozomín je i rozsáhlá zahrada. Tu se nám také podařilo pronajmout, našla si taktéž své využití. Nám navíc odpadla péče o zeleň a s ní spojené náklady. 

Nový nájemce se naopak může radovat ze zahrádkaření, o které je v dnešní době také velký zájem a volných zahrad velmi málo. Jen na nákladech spojených s péčí o zahradu ušetříme až 8 000 Kč ročně a navíc z pronájmu plyne zajímavý výnos. I tato drobná řešení při provozu nemovitostí hrají roli. Na první pohled se částka může zdát zanedbatelná, nám však toto chytré řešení zapadá do našeho přístupu jak naplno využít skutečný potenciál nemovitosti, a to ke kvalitní správě nemovitostí patří.

Původní stav při koupi nemovitosti

 

Probíhající rekonstrukce vnitřních prostor

 

V nově zrekonstruovaných prostorech se již bydlí