Jako mikro projekty označujeme projekty menšího charakteru (s celkovým cílovým rozpočtem do cca 10 mil. Kč za projekt). Záměrem je přestavba zchátralých či dlouhodobě neudržovaných objektů na menší bytové domy s několika málo bytovými jednotkami plus případná komerce nejčastěji ve formě obchodních prostor. Hlavním znakem těchto projektů je malá vstupní investice, byly většinou zakoupeny v dražbě.

Mikro projekty mimo město Odolena Voda skvěle zapadají do naší strategie a představující rychlou návratnost, jednoduchou administrativu, vysoký výnos s ROE často přesahující 250 %.  Vzhledem k tomu, že se jedná o lokality s velkým zájmem o pronájmy, po přefinancování bankou nejčastěji zůstanou v našem portfoliu jako nájemní jednotky.

Projekt Kozomín č.p. 3

Kozomín je malá perspektivní obec s velmi dobrou dostupností a dopravní obslužností. Nemovitost patří mezi naše mikro projekty v našem domácím regionu. V tuto chvíli je objekt pronajat a slouží jako místní samoobsluha. Do budoucna je cílem připravit projekt nástavby a rozšířit využití objektu o funkci bydlení, tedy dostavba 3 bytových jednotek.

Kozomin-3-investicni-skupina-Vci

Postřižín 44

Obec Postřižín leží téměř na dohled od města Odolena Voda. Vzhledem k blízkému městu a také nájezdu na dálnici, díky které jste za pár minut v Praze, se jedná o perspektivní lokalitu. Cílem mikro projektu Postřižín 44 je vystavět malý bytový dům o třech bytových jednotkách. Přízemní byty disponují zahradou a byt v patře je opatřen terasou. Snahou bylo zachovat původní hotový koncept tak, aby tato stavba nenarušovala architektonický ráz okolí. Součástí objektu je také malá komerce.

Odolena Voda 66

Začátkem r. 2017 jsme koupili rodinný dům v samém centru dolní části města Odolena Voda. Jedná se o objekt těsně navazující na naše další nemovitosti.  Nemovitost je z přelomu 19. a 20. století, s jednou bytovou jednotkou o dispozici 3+1 a výměře necelých 80 m2 s dvorkem a zahrádkou.

Tento objekt jsme zrekonstruovali, dostal novou fasádu, byla vyměněna okna, provedena drenáž, odvlhčení, opravena část střechy včetně zateplení, rozvody ústředního topení, zbudována nová koupelna, byl upraven dvorek,

Tento objekt je průběžně  pronajímán. Aktuálně se neplánuje žádný rozvoj nemovitosti.