TOVÁRNA Fulnek: dalších 2 000 m2 nově pronajato

15. 10. 2021

Když jsme před rokem kupovali areál bývalé textilky ve Fulneku, mnohým se mohlo zdát, že pronajmout 20 000 m2 podlahových ploch dlouhodobě chátrajícího areálu bude oříšek. Navíc ekonomika celého areálu byla v hlubokých červených číslech, i to jsme však považovali za výzvu.

Stabilizovat ekonomiku u tak rozsáhlého areálu však prioritně znamená soustředit se na zprovoznění a následný vhodný pronájem vybraných částí areálu. Cílem tedy nebylo pronajmout i poslední metr čtverečný, ale první fázi dosáhnout kladný provozní výsledek s co nejnižšími investicemi.  Tím jsme získali dostatek času pro přípravu koncepce budoucího využití zbývajících ploch a tedy celého areálu. To se nám již podařilo. 

Náš předpoklad vysoké poptávky po menších výrobně-skladovacích prostorech se vyplnil. V okolí města je totiž velký nedostatek vhodných podnikatelských prostor, navíc v tak dobře logisticky dostupné lokalitě s infrastrukturou města na dosah. 

Dalších více než 2 000 m2 pronajato

Postupně vyklízíme a připravujeme prostory k pronájmu. Malé i větší prostory a haly si našly své nájemce. Jen od května se podařilo pronajmout více než 2 000 m2 podlahových ploch.

Skladování i výroba kontejnerů

Nově u nás našlo skladovací prostory hned několik firem a mohly tak díky nim rozšířit své podnikatelské aktivity.  

Mezi zajímavosti patří start-upová firma, která kompletuje multifunkční kontejnery a rychle rozvíjí svou produkci. I pro takového nájemce jsou vhodné naše plechové nebo betonové haly, které svým charakterem přesně vyhovují potřebám firem. Haly totiž mají dostatečně velký vjezd pro manipulaci větších rozměrů, jsou suché s dostatečnou světlou výškou. Na haly pak navazuje zázemí a možnost pronájmu kanceláří.

Co s aktuálně neobsazenými částmi areálu?

S pokračujícím obsazováním prostor zároveň probíhá příprava studie revitalizace celého areálu. Z této studie postupně vyplývají jednotlivé funkční celky, které začneme již brzy postupně realizovat. 

Nově vymezené funkční celky projdou náročnou rekonstrukcí, která je již projektována na míru zájemcům. I tyto nyní neobsazené části areálu si tedy postupně najdou svou novou funkci a my vás o novinkách v projektu TOVÁRNA Fulnek budeme informovat.