Struktura investorů pro financování projektů

27. 3. 2023

Investiční společnost Vci působí na trhu více než 15 let. Budování stabilního portfolia investorů je jedním z pilířů růstu naší společnosti. Naše struktura investorů se s léty vyvíjí tak, aby vždy poskytla prostor pro efektivní financování aktuálních projektů a flexibilně reflektovala dění na trhu. 

Chtěli bychom vám naši strukturu představit a vykreslit možnosti investování do našich projektů, od velkých investorů až po ty drobné.

Velkou výhodou investování s námi je zejména fakt, že investor vždy ví, do jakého projektu investuje, sám si ho z aktuální nabídky vybírá. Dle svého investičního naturelu či osobní empatie volí nemovitostní nebo firemní projekt. Díky naší informační činnosti ho pak vidí také rozvíjet se a růst. 

Naše aktuální struktura investorů

  1. Mikro investoři do 100 000 Kč

Za mikro investory považujeme ty, kteří nechtějí nechat své úspory zahálet na běžných účtech. Začít vydělávat je možné již od dvaceti tisíc korun. 

Pro tyto investory využíváme moderní nástroje, jako jsou online platformy, ať už je to crowdfunding či prodej dluhopisů s garantovaným výnosem. Tito investoři typicky objednají a čekají, co jim investice vynese, a většinou nejsou zvyklí investovat pravidelně.

  1. Drobní investoři – celková investice do 500 000 Kč

Do této skupiny řadíme menší, avšak pravidelné investory, se kterými dlouhodobě komunikujeme. Většinou investují do více projektů, a to buď napřímo nebo prostřednictvím dluhopisů. 

  1. Střední Investoři – celková investice do 2 000 000 Kč

S touto skupinou investorů jsme v osobním kontaktu. Investují do vybraných projektů napřímo. Sepisujeme vždy smlouvy o zápůjčkách, veškerá administrativa jde vždy za námi. 

  1. Velcí investoři – celková investice nad 2 000 000 Kč

Opět se jedná o přímou investici, kterou zpečetíme smlouvou o zápůjčce. Podmínky jsou vždy vyjednávány na individuální bázi. 

Jak je v průběhu posledních let patrné, soustředíme se na to, abychom otevřeli příležitosti investovat s námi i v menších částkách, a daří se nám to. Našli jsme možnosti jak snížit administrativní náklady a tím otevřít investování již od 20 000 Kč.

Například v r. 2022 již drobní investoři tvořili bezmála 39 % vs. pouhých 3,4 % před dvěma lety.  I s přesto, jak narostl celkový objem, drobní investoři dnes tvoří nezanedbatelnou část.

 

Struktura investorů 2022

 

Struktura investorů 2020

Zaujala vás možnost investovat do našich projektů? Ozvěte se nám a pomůžeme vám zvolit vhodnou formu. info@v-ci.cz, spravainvestic@v-ci.cz nebo fin@v-ci.cz.