Drobní investoři nám důvěřují

20. 1. 2023

V loňském roce jsme se zaměřili na to, aby s námi do firemních a nemovitostních projektů mohli investovat také drobní investoři, kteří tak zhodnotí své volné finanční prostředky. Ukázalo se to jako krok správným směrem. 

“Drobní investoři nám důvěřují, mohou totiž investovat přímo do konkrétního projektu dle své volby. My tak naplňujeme náš přístup, kdy chceme, aby s námi i drobní investoři vydělávali,” zmiňuje David Vágner z investiční skupiny Vci.

Naše dvě aktuálně dostupné možnosti investování: dluhopisy a crowdfunding

Od r. 2021, kdy jsme se na drobné investory zaměřili, jsme pomocí těchto forem investování získali pro naše projekty takřka 46,5 mil. Kč, které investorům ročně zhodnocujeme téměř o 6 mil. Kč. 

Dluhopisy –  tradiční forma investic, ale dnes online

Dluhopisy jsou považovány za tradiční formu investice, dnes se s nimi však potkáváme v moderním pojetí, kdy je možné je zakoupit jednoduše a online. S moderními dluhopisy již není spojeno složité papírování a zájemce si je může “naklikat” online, ale s tím krásným kouzlem, že mu přijde něco hmotného, tedy opravdu tištěný cenný papír – dluhopis.

I my jsme se vrátili k této formě investic a na podzim 2022 vydali novou dluhopisovou emisi Vci BIO energy 14,26|2025 pro jeden z našich firemních projektů. Drobní investoři si ji oblíbili. Za dva měsíce se rozhodlo s námi investovat více než šedesát investorů v celkové hodnotě cca 4,74 mil. Kč

Tato forma investování je dnes velmi populární, vždyť například prostřednictvím našich dluhopisů mohou drobní investoři investovat již od 20 000 Kč a zhodnotit své finanční prostředky se zajímavým úrokem 14,26 % p.a., a to s jejich kvartální výplatou.

Crowdfunding jako moderní forma investování nabývá na důležitosti

Již několikrát jsme od roku 2021 využili online crowdfundingovou platformu. Jejím prostřednictvím  jsme financovali rozvoj několika především nemovitostních, ale také firemních projektů. 

Těsně před Vánoci to byl například jeden z našich firemních projektů, ve kterém financujeme zakoupení strojního zařízení na výrobu palivového dřeva. Jen do tohoto projektu investovalo 299 drobných investorů (řádově od 1 000 Kč). Za velmi krátkou dobu byl naplněn cíl a vybralo se více než 3,1 milionu korun. Investoři zde zhodnotí své volné finanční prostředky o 11 % p.a.

“Chceme poděkovat všem, kteří s námi investují a tím pomáhají rozvíjet zajímavé projekty,” na závěr dodává David Vágner.

Zajímají Vás naše projekty a možnost zhodnocení Vašich volných prostředků? Kontaktujte nás.