Bytový dům ve městě Odry jsme do našeho portfolia koupili na podzim 2021. Město Odry leží jen kousek od města Fulnek, centra našich aktivit na severní Moravě. Navíc je velmi dobře situované u sjezdu z dálnice D1, jen půl hodiny autem od Ostravy.

Areál bytového domu a přilehlých pozemků se nachází pouze cca 400 m od Masarykova náměstí, tedy v docházkové vzdálenosti do samého středu města, ve velmi žádané lokalitě vhodné pro bydlení.

Jedná se o bytový dům v ulici Slunečná se šesti nájemními bytovými jednotkami o dispozicích 2+1 a 3+1. Tento projekt přirozeně navazuje na náš dlouhodobý záměr provozovat v lokalitě Odry-Fulnek nájemní bydlení. V dosahu je několik výrobních podniků a velká poptávka právě po nájemním bydlení.

Etapizace projektu

V první fázi projektu jsme zároveň s koupí nemovitosti převzali stávající nájemníky. Probíhá provozní a ekonomická stabilizace s realizací  drobných úprav a rekonstrukcí části bytů.

Zároveň budou probíhat práce na přípravě projektu celkového rozvoje nemovitosti, abychom v maximální možné míře využili její potenciál.

Ve druhé fázi pak dojde k rozsáhlé revitalizaci budovy, úpravě fasády, realizaci půdní vestavby 3. NP, případně dostavbě zbořeného křídla a tedy rozšíření objektu o další bytové jednotky.

Budova je památkově chráněna, proto i stanovisko památkářů bude mít velký vliv na její další rozvoj. Objekt si zachoval svůj původní ráz, nedošlo k nevratnému zásahu do jeho vzhledu, ale vzhledem k nedostatečné údržbě za minulého režimu bohužel dlouhodobě chátral. Až v posledních letech došlo k částečné revitalizaci, díky které se udržela jeho historická hodnota.