Nová firma v rámci investiční skupiny Vci

5. 9. 2023

V minulých dnech byla do skupiny Vci zařazena nová společnost, která má za cíl v dostatečném množství a kvalitě zajišťovat vstupní dřevní surovinu pro naše a spřátelené provozy i pro další zpracovatele dřeva v Česku. 

Společnost VaP české dřevo s.r.o. se bude účastnit aukcí a dražeb a dále bude zajišťovat přímý výkup dřeva od majitelů lesních porostů. Dřevo bude kupovat tzv. nastojato a zároveň bude zajišťovat i těžbu s následným tříděním a dovozem přímo na pilové provozy. Tímto se stane primárním dodavatelem kulatiny pro oba naše provozy a také významným dodavatelem do ostatních spřátelených českých dřevařských provozů.

Proč VaP české dřevo

Dvě pily, Dřevo HŽV s.r.o. a Palmito wood s.r.o., spojily své síly a výrobní kapacity, investiční skupina Vci zároveň posílila kapitál ve firmě VaP české dřevo s.r.o. Pro urychlení nastartování podnikání byla vybrána naše spící SPV, kterou jsme v rámci skupiny zakládali původně za účelem výstavby peletárny. Tu jsme však nakonec po vstupní analýze v dané lokalitě nerealizovali, a proto jsme se nyní rozhodli tomuto “sróčku” vdechnout nový život v rámci jiného projektu.

Aktualizovali jsme název společnosti na VaP české dřevo s.r.o., který mnohem lépe koresponduje se záměrem projektu, dále jsme ve společnosti navýšili základní kapitál na 3,2 mil. Kč, aby bylo zřejmé, že za touto společností stojí silní investoři. Novým jednatelem je pan Jakub Nespala, který má s těžbou dřeva bohaté zkušenosti.

Těšíme se, že zkušený realizační tým velmi brzy dosáhne stanovených cílů a společně s investory budeme profitovat ze zpracování českého dřeva v Česku! 

Výpis z obchodního rejstříku: společnost VaP české dřevo s.r.o. (platný k 21. 9. 2023).